Hoşgeldiniz  

Erasmus Öğrencileri K.K.Bekir Okulundaydı

admin | 03 Aralık 2018 | EĞİTİM, Manşet, Yerel Haber A- A+

Esenler Kazım Karabekir İlkokulu’nun, Erasmus+ KA229 Okullar Arası Değişim Ortaklıkları kapsamında hazırlamış olduğu projesi okul müdürü Memduh Ceylan’ın gayretleri sonucunda hayata geçirildi.

Esenler Kazım Karabekir İlkokulu’nun, Erasmus+ KA229 Okullar Arası Değişim Ortaklıkları kapsamında hazırlamış olduğu KA229 “Learning Through Creative Drama – Yaratıcı Drama Yoluyla Öğrenme” projesi kabul edildi. Esenler Kazım Karabekir İlkokulu koordinatörlüğünde iki yıl boyunca yürütülecek olan proje Türkiye, Portekiz, Romanya ve Bulgaristan ortaklığında yapıldı.

Proje, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkez Başkanlığı tarafından 2018 yılı proje çağrısı döneminde Türkiye Ulusal Ajansı’na yapılan başvurular arasında koordinatör ülke olarak kabul edilen 89 proje arasında yer aldı. Kazım Karabekir İlkokulu, bu yıl Esenler’de Erasmus+ KA229 alanında kabul edilen tek proje olması sebebiyle de ayrıca bir öneme sahip.

3 Ülkeden 15 Öğrenci

“Learning Through Creative Drama” projesinin açılışı Esenler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Metin İsli ve Güven Pehlivanoğlu ile okul müdürlerinin hazır bulunduğu karşılama töreniyle başladı. Projeye Portekiz, Romanya ve Bulgaristan’dan gelen 15 öğrenci ve 8 öğretmen katılım sağladı.

Kazım Karabekir İlkokulu koordinatörlüğünde proje ortağı ülkelerle yaratıcı drama etkinlikleri ve kültürel geziler başta olmak üzere pek çok çalışma yapıldı. Proje ortaklarına ve proje ekibine, İstanbul Drama Atölyesi ve Kazım Karabekir İlkokulu nezdinde katılım belgeleri takdim edildi. Misafir öğrenci ve öğretmenlere, İstanbul’un tarihi ve kültürel mekanları da gezdirildi. Misafirler, İstanbul’un güzelliklerine hayran kaldılar.

Etiketler: ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

HAVA DURUMU


Yükleniyor...

Namaz Vakitleri

Yükleniyor
© 2017 Avas Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Online Sayac:
Reklamı Gizle