Hoşgeldiniz  

Esenler CHP Meclis Üyeliğine Aday Bulamıyor

admin | 19 Ekim 2018 | Manşet, Siyaset, Yerel Haber A- A+

Esenler Cumhuriyet Halk Partisi yerel seçimlerin yaklaşmasıyla başlatılan aday adaylık sürecinin son gününde yeterli başvuru alamayınca başvuru süresi bir hafta uzatıldı.

Esenler Cumhuriyet Halk Partisi Tarihinin en kötü dönemini geçiriyor. Yerel seçimlerde Belediye Başkan Ve Meclis Üyeliği aday adaylığı süresinin bugün son güne gelmesine rağmen yeterli başvuru yapılamayınca süre bir hafta uzatıldı.

Şu ana kadar Esenler CHP’de bir Belediye Başkan aday adayının çıkmaması aday adaylığı için tanınan sürenin son güne gelmesine rağmen sadece 3 kişinin Meclis Üyeliği için başvurması İlçe Örgütünde hayal kırıklığı yarattı. Başvuru yapan isimlerin ise Cihangir Kaymakçı, Kemal Şahin ve Nuray Andaç oldu gelen bilgiler arasında.

Her dönem adaylık için onlarca kişinin liste yarışı yaptığı CHP Esenler’de sadece 3 başvurunun olmasına anlam veremeyen ilçe Başkanı Bülent Ütebay ilçe binasını gün boyunca kapatıp kapalı kapılar arkasında birçok görüşme yapıp durumu değerlendirdi.

Görüştüğümüz bazı Parti mensupları CHP yöneticilerine güvenin kalmadığını Esenler’de en fazla 3 Meclis Üyesinin çıkacağını bunlarında isimleri ön sıralarda bellidir diye konuştular. Bir başka parti mensubu ise aday olmak isteyen çok arkadaşımız var ama verecekleri paranın boşa gideceğini düşünerek aday olmadıklarını, ilçe başkanın ithal adaylarla yola devam edeceğini düşündüğünü söyledi.

Başkanlık için şuana kadar anılan tek isim Mehmet Gülden, Gülde’nin resmi bir başvuru yapıp yapmadığı şuana kadar bir netlik kazanmadı. Birçok ilçede onlarca Başkan aday adayının ortaya çıktığı bu seçimlerde esenler meclis üyesi bulamaz durumunda. Başkan Ütebay’ın nasıl bir politika izleyeceği ise merak konusu.

 

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

HAVA DURUMU


Yükleniyor...

Namaz Vakitleri

Yükleniyor
© 2017 Avas Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Online Sayac:
Reklamı Gizle