Hoşgeldiniz  

Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin, Batman Valiliğine Atandı

admin | 27 Ekim 2018 | Genel, Manşet, Yerel Haber A- A+

1 Aralık 2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 2016/861 sayılı Müşterek Kararname ile Esenler Kaymakamlığına atanan ve iki yıla yakın bu görevi sürdüren Hulusi Şahin, Batman Valisi oldu.

Esenlerde görev yaptığı sürece ilçenin spordan engellilere, eğitimden sağlığa birçok sorunlarla ilgilenen kamu kurumlarla, STK, Muhtarlarla yerel basınla uyumlu çalışan Sayın Hulusi Şahin’e yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararlarıyla 20 ile yeni valiler atandı, 18 ile başka illerden, bir ile de merkez valiliğinden atama yapıldı.

Kararname, İstanbul ve Ankara gibi illerin valililerinin değişimini de beraberinde getirdi. Atama yapılan valiliklere, kaymakamlık görevinden gelen isimler de merak konusu oldu.

Hangi kaymakamlar kararnameyle vali olarak atandı?

Kaymakamlık görevinden valiliğe atanan isimler şöyle:

  1. Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin, Batman Valiliği
  2. Beypazarı Kaymakamı Kadir Ekinci, Bingöl Valiliği
  3. Gaziosmanpaşa Kaymakamı Oktay Çağatay Bitlis Valiliği
  4. Yıldırım Kaymakamı Ahmet Ümit Bolu Valiliği
  5. Şişli Kaymakamı İdris Akbıyık, Hakkari Valiliği
  6. Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel, Karabük Valiliği
  7. İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk. Kilis Valiliği
  8. Kayapınar Kaymakamı Ozan Balcı, Tokat Valiliği
  9. Çankaya Kaymakamı Kadir Çakır, Yozgat Valiliği

Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin Kimdir

1971 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra 1992 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.

1994 yılında Aksaray Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Çeşitli staj aşamalarını müteakip İngiltere’de 8 ay yabancı dil ve İngiliz Kamu Yönetimi üzerine eğitim gördü. 1997 tarihinde 84. dönem Kaymakamlık Kursunu tamamlayarak Karaman ili Kâzımkarabekir ilçesine atandı. Ardından, Ardahan ili Çıldır ilçesinde 2 yıl görev yaptı. 2001 yılında Trabzon ili Arsin ilçesi Kaymakamlığı görevine atandı.

2004 Yılında İçişleri Bakanlığı tarafından İngiltere Exeter Üniversitesi’ne “Kamu Yönetimi ve Kamu Politikaları” alanında master yapmak üzere gönderildi. “Local Education Authorities Under New Labour” adlı İngiliz Eğitim Sistemi üzerine hazırladığı yüksek lisans tezi Üniversite Senatosu tarafından “merit” (üstün başarı) derece ile kabul edildi. Ekim 2005’te yurda döndü.

2006-2009 yılları arası Adıyaman ili Besni Kaymakamlığı, 2009-2013 yılları arası Çorum ili Sungurlu Kaymakamlığı, 2013-2016 yılları arası ise Kocaeli ili Dilovası Kaymakamlığı görevini yürüttü.

2016 yılında Malezya Malaya Üniversitesi’nde Uluslararası Kamu Siyaseti ve İdaresi Enstitüsü (INPUMA) tarafından düzenlenen ”Managing Diversity in a Globalising World: The Way Forward” (Küreselleşen Dünyada Farklılıkları Yönetmek) adlı programa İçişleri Bakanlığı’nı temsilen katıldı.

1 Aralık 2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 2016/861 sayılı Müşterek Kararname ile Esenler Kaymakamlığına atandı.

Evli ve 3 çocuk babası olan İlçe Kaymakamı Hulusi ŞAHİN, İngilizce bilmektedir.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

HAVA DURUMU


Yükleniyor...

Namaz Vakitleri

Yükleniyor
© 2017 Avas Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Online Sayac:
Reklamı Gizle