Hoşgeldiniz  

Göksu, Gazetecileri Suçladı, Gazeteciler Göksu’yu Ciddiye Bile Almadı

admin | 05 Ekim 2018 | Genel, Manşet, Siyaset, Yerel Haber A- A+

Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün düzenlediği 2018 yılı Huzur Toplantısı’nda Esenler’in nüfusa göre, suç ve suç işleme oranında İstanbul’un en huzurlu ve güvenli ilçelerinden birisi olduğu açıklandı. 
Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından halk ile polis arasındaki ilişkileri geliştirmek ve vatandaşların sıkıntılarını dinleyip çözmek amacıyla düzenlenen 2018 yılı Huzur Toplantısı, Esenler Kaymakamlığı Konferans Salonu’nda yapıldı. Toplantıya; Esenler Kaymamı Hulusi Şahin, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler İlçe Emniyet Müdürü Hakan Bolat, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, belediye başkan yardımcıları, okul müdürleri, muhtarlar, din görevlileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
HALKIMIZIN HUZURU İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından başlayan toplantıda açılış konuşması yapan Esenler Emniyet Müdürü Hakan Bolat, “Suç ve suç işleme oranında Esenler, nüfusunun yoğunluğuna rağmen 27. sırada. Aldığımız şikayetler ve yaptığımız uygulamalar ile elimizden geldiği kadar halkımızın huzuru için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
ESENLER’DEKİ DEĞİŞİM BAŞARININ ADIDIR
Bolat’ın ardından konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ise “2009 yılında İstanbul’da suç ve suç işleme oranında Esenler ilk üçteydi. Bugün istatistiklere baktığımızda sonlardayız. Tabi bu Esenler için çok önemli bir değişim ve başarının adıdır. Biz belediye olarak suçun sadece polisiye tedbirlerle önleneceğini düşünenlerden değiliz. Biz biliyoruz ki bunun sosyolojik, ekonomik ve hukuki boyutları var. Emniyet kendi üzerine düşeni hakikaten yapıyor. Biz emniyetimizin taleplerini elimizden geldiği kadar yerine getirmeye çalışıyoruz. Bütün mesele insanın kendisini yaşadığı şehirde güvende hissetmesidir” şeklinde konuştu.
GÖKSU GAZETECİLERİ SUÇLADI
Göksu, “Yerel Basın mensuplarına da laf atarak bizim yerel gazeteciler manşetlik bir şey bulamadılar. Mesela durumumuz çok kötü söyleseydik arkadaşlar hemen manşet atarlardı, durumumuz çok kötü diye muhtemelen şimdi manşet atmayacaklar. Çünkü haber değeri yok diye oysa  gazeteci de bu şehrin bir parçası, oturan da bir parçası, yöneten de bir parçası, bu şehre hizmet edende bir parçası ise hep beraber bir şeyler üretebilirsek netice alabiliriz” diye konuştu gazeteciler onu ciddiye bile almadı sürekli gazetecileri hedef haline getiren ve her fırsatta psikolojik baskı uygulamaya çalışan Göksu muhatap bulamayınca somurtup kaldı.
SAKİN VE HUZURLU ŞEHİR
Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin ise özetle şunları söyledi: “Esenler’in çok güzel bir mottosu var; ‘Huzur ve Umut Şehri!’ diye. Esenler nüfusu itibariyle İstanbul’un en yoğun 11. ilçesi. Nüfusumuz ile asayiş olayları oranında lehimize ciddi bir mesafe var. Bu durum, buranın çok sakin ve huzurlu bir şehir olduğunu gösterir. Diğer ilçelere baktığınızda nüfus sıralamaları ile asayiş olayı sıralamaları da ya aynı ya çok yakın. Esenler’de ise büyük bir fark var. Burada bir başarı öyküsü var. Hep birlikte çok çalışıp şehrimizin huzurlu halini devam ettirmemiz lazım.” diye belirtti.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

HAVA DURUMU


Yükleniyor...

Namaz Vakitleri

Yükleniyor
© 2017 Avas Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Online Sayac:
Reklamı Gizle