Hoşgeldiniz  

Jakarta Modest Fashion Week, Dünya Modasını Asya’da Buluşturdu!

admin | 17 Kasım 2018 | Magazin A- A+

Global Modest Fashion Week marka sahibi, merkezli Think Fashion ve Endonezya organizasyon partneri #Markamarie tarafından organize edilen Modest Fashion Week, Gandaria City’de 21 ülkeden 51 katılımcı markayı ağırladı.

Endonezya’nın en büyük uluslararası organizasyonu olma ünvanını kazanan JMFW, uluslararası basın, sektör liderleri, bloggerlar ve severler tarafından büyük ilgi gösterdi.

Defile, marka stantları, söyleşi ve atölye çalışmalarıyla dolu dolu geçen 4 gün, modest giyim trendlerinin nabzını tuttu.

Modest Fahion Week kurucu ortağı Özlem Şahin, ”Jakarta Modest Fashion Week’in bir çok ilke imza attığını ve pazarında yerini almak isteyen tasarımcı ve markaları organizasyon sonrasında da desteklemeye devam edeceklerini” belirtti.

Endonezya’nın global olarak en büyük modest giyim pazarlarından biri olduğunun altını çizen Modest Fashion Week kurucu ortaklarından Franka Soeria; ”farklı ülkelerin trendlerini Endonezya’da buluşturdukları için onur duyduğunu” ekledi.

Türkiye’den de Zühre, Modanisa ve Yours Truly, markalarının katıldığı #JMFW haute couture tasarımlardan doğa dostu tasarımlara, günlük giyimden spor giyime global modest giyim trendlerini altını kalın harflerle çizdi.

Organizasyonun en ilgi çeken defilelerinden biri ise Asian Para Games x JMFW ortaklığı ile gerçekleşen ”Engelliler için Düşle ve Tasarla” defilesiydi. Türkiye, ve Endonezya’da engelli bireylerle yapılan tasarım atölyeleri sonucunda ortaya çıkan tasarımlar büyük alkış topladı. Asian Para Games serbest yüzücülerinden olan Laura Aurelia Dinda’nın da podyumda yürüdüğü defilede Dinda duygularını şöyle açıkladı: ” Farkındalık yaratmak için podyuma çıkma düşüncesi beni çok heyecanlandırdı. Yaşamın her alanında tüm engelli bireylerin de eşit fırsatlara sahip olması diliyorum.”

Endonezya’nın en büyük mağaza zincirlerinden olan Metro mağazalarındaki 8 Modest Fashion Week satış noktası ile Asya’nın kapıları yabancı tasarımcı ve markalara açılmış oldu.

Global olarak modest giyim sektörüne yön veren organizasyonlara imza atan Think Fashion, Mart 2019’da Modest Fashion Week ile hız kesmeden organizasyonlara devam edeceği müjdesini verdi!

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

HAVA DURUMU


Yükleniyor...

Namaz Vakitleri

Yükleniyor
© 2017 Avas Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Online Sayac:
Reklamı Gizle