Hoşgeldiniz  

Müteahhit, Muhtar Gülbek Taştan hakkında suç duyurusunda bulundu.

admin | 07 Kasım 2018 | Manşet, Yerel Haber A- A+

Esenler kazım Karabekir mahalle muhtarı ve Esenler Müttehitler Derneği başkanı Gülbek Taştan hakkında tehdit ve hakaretten dava açıldı.

Esenler’ de yayın yapan bir internet haber sitesinde çıkan bir habere göre, Esenler kazım Karabekir mahalle Muhtarı Gülbek Taştan Hakkında, Müteahhit İbrahim Tutar, tehditle ve haksız kazanç sağlamak suçlarından savcılığa suç duyurusunda bulundu.

İbrahim Tutar Yerinde dönüşüm yaptığı bir alanda Gülbek Taştan’ında ufak bir yeri olduğunu ve bu yere karşılık hiç bir ek ücret talep etmeden kendisine bir daire teklif ettiğini, bu teklif üzerinde de anlaştıklarını söyledi. Tutar, Taştan’ın sonradan sözünden caydığını belirterek farklı bir daire talebinde bulundu. Bu isteğini kabul etmediği içinde tehdit edildiğini bu nedenden ötürüde Gülbek Taştan hakkında suç duyurusun da bulunduğunu belirtti.

Haberin detayı ve Kaynak

1haber.web.tr

ÖNCE EVET DEDİ, SONRA CAYDI

Esenler’de müteahhitlik yapan ve muhtar Taştan hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunan İbrahim Tutar, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Fevziçakmak Mahallesi, 3075 parselde yerinde dönüşüm yaptığını, bu alanda müteahhit Gülbek Taştan’a ait küçük bir kömürlük olduğunu, kendisi ile konuşarak bu yere karşılık olarak bodrum 2. katda kendisine 1 daire teklif ettiğini, buna karşılık herhangi bir bedel de taleb etmeyeceğini ve tarafların bu noktada mutabık kaldıklarını belirtti.

Müteahhit İbrahim Tutar, meslektaşı olan Esenler Kazımkarabekir Mahallesi Muhtarı Gülbek Taştan’ın bu teklifi önce kabul etmesine rağmen sonradan vazgeçtiğini, değeri daha yüksek olan farklı bir daire istediğini söyledi. Müteahhit Tutar, Muhtar Gülbek Taştan’ın taleb ettiği daireye sahip olmak için kendisini bir kaç kez sözlü olarak “Eğer sen benim istediğim daireyi bana vermemekte direnirsen, iyilikle vermez isen, zorla almasını bilirim” diyerek tehditler savurduğunu belirtti.

“ARTIK MUHATABIN BU ADAM!”

Aralarındaki ihtilafın bu güne kadar çözümlenemedğini belirten müteahhit İbrahim Tutar, Esenler Kazımkarabekir Mahallesi Muhtarı ve aynı zamanda Esenler Müteahhitler Derneği Başkanı Gülbek Taştan’ın tehditlerini sürdürdüğünü belirterek sözlerini şöyle tamamladı:
“Yaklaşık 10 gün önce, Gülbek Taştan, Esenler’de çalıştığım iş yerine, yanında Halit diye biriyle gelerek ‘Bundan sonra bu arkadaşla muhatap olacaksın’ dedi. Taştan’ın yanındaki arkadaş bu görüşmemiz esnasında bana karşı mafyavari hareketlerde ve konuşmalarda bulundu. O da beni açıkça tehdit ediyordu. Tüm bunlar kamera kayıtlarında açıkça görülüyor. Benim tuhafıma giden, Taştan’ın kendisi hem mahalle muhtarı hem de Esenler Müteahhitler Derneği Başkanı. Aklı başında bir insan. Hak ve adalet aramak için yasal yollar dururken, yasa dışı yollara başvurmasına bir anlam veremiyorum. O’nun bu davranışları beni hayli şaşırttı.”
Her iki müteahhittin arasındaki ihtilafın yakın tanıklarından olan Yavuz Baykara da konu ile ilgili olarak ellerinde bu yaşananların delilleri olduğunu ifade etti.
Savcılığa intikal eden konunun nasıl sonuçlanacağı merak konusu oldu.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

HAVA DURUMU


Yükleniyor...

Namaz Vakitleri

Yükleniyor
© 2017 Avas Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Online Sayac:
Reklamı Gizle